Tworzenie własnych ubrań – jak zacząć?

Chyba każda kobieta, która przynajmniej raz w życiu starała się coś sobie uszyć wie z pewnością, że początku bywają trudne. Nie ma się czemu dziwić, przecież kobieta, która nie posiada najmniejszych solidnych podstaw, nie uszyje od razu pięknej, wieczorowej sukienki.

Do takich zadań potrzebna jest spora dawka ćwiczeń i przede wszystkim systematyczność. Najlepiej trenować na starych skrawkach materiału, które nie są nam w zasadzie do niczego potrzebne. W ten sposób nauczymy się prostych szwów i obsługi maszyny do szycia. Towar nie może być jednak za stary, bo będzie nam się po prostu rozpadać. Najlepiej zacząć nasze starania z ubrania z wykrojem z prostą bluzką o luźnym kroju, taką, jaką prezentuje każdy znany skateshop. Jej fason jest na tyle prosty, że bez problemu sobie damy radę. Dodatkowym atutem jest to, że tego typu koszulka w ogóle nie musi do nas dokładnie przylegać, a nawet odwrotnie.

Gdy będziemy mieć właściwy kawałek tkaniny powinniśmy dopasować do niej gotowy wykrój, odrysować i wyciąć

Jeśli nie mamy wykroju możemy położyć naszą bluzkę. Wówczas odrysowujemy linie, trzeba je potem dopracować i odpowiednio przyciąć. Kolejny etap to pierwsze szwy testowe, które robimy ręcznie. Gdy one są w porządku to przekładamy wszystko na maszynę do szycia i zszywamy w jedną bluzkę. Nie zapominajmy przy tym o obrzuceniu brzegów, ponieważ bez tego nasze nowe dzieło będzie się strzępić, przez co może zacząć się pruć w kilku miejscach. A to z pewnością nigdy nie wygląda za atrakcyjnie.