Ceramika w internecie – nie tylko zalety

Codziennie sprawdzamy maile, wiadomości na portalach internetowych czy korzystamy z wirtualnego świata w formie rozrywki… Internet to nieodłączny towarzysz naszego codzienne życia. Większość osób nie wyobraża sobie jednego dnia bez skorzystania z internetu. Niewątpliwie – sieć może uzależnić i to na pewno podstawowa wada internetu. Większość osób opowiada o internecie tylko i wyłącznie przez pryzmat jego zalet. Ale przecież internet to nie tylko plusy. Mimo to na początek chcielibyśmy opowiedzieć właśnie o nich. Jakie są zatem zalety internetu?

Przede wszystkim internet stwarza możliwość szybkiego i bezpłatnego (najczęściej) komunikowania się z ludźmi na całym świecie. Pozwala na szybkie przesyłanie informacji, listów oraz zdjęć. Poza tym oferuje w całej gamie edukację oraz szybkie i bezproblemowe znajdowania informacji na bardzo wiele tematów. Osoby szukające pracy także mają możliwość wykorzystania w tym celu internetu. W sieci bowiem znajdziemy dzisiaj naprawdę bardzo wiele portali internetowych z ogłoszeniami dotyczącymi pracy. Znajduje się tutaj mnóstwo ofert pracy, które są nie bieżąco aktualizowane. Internet to także wirtualne banki, wirtualne pieniądze oraz wirtualne przesyłanie pieniędzy. A wszystko to pozwala na oszczędność czasu i energii. Aby zrobić przelew bankowy nie trzeba udawać się bowiem do banku czy na pocztę. Wystarczy internet i strona www naszego banku. Możesz zasilać także internet poprzez panele fotowoltaiczne.

Przy okazji pieniędzy warto wspomnieć, w kontekście zalet internetu, o niczym innym jak o robieniu zakupów przez internet. To dopiero wygoda i możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Ceny w sklepach internetowych są zazwyczaj mniejsze niż w tych standardowych.

W internecie możemy oglądać także darmowe filmy, teledyski czy ściągać darmowe pliki, gdzy zasilamy go fotowoltaiką (panele solarne). Internet pozwala na rozwijanie się pod względem naukowym. W sieci można się uczyć np. języków. Internet stwarza też możliwość znalezienia ciekawych multimedialnych gier, także edukacyjnych.

Naturalnie – każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Tak też jest i w tym przypadku. Internet to wiele minusów. Np. ściągając coś z sieci możemy ściągnąć na swój komputer groźnego wirusa. Wadą internetu jest też rozwój hackerstwa. Hakerzy, korzystając z wielu swoich sposobów, mają również możliwość włamywać się do naszego systemu. Poznając ludzi w sieci nigdy tak naprawdę nie wiemy kogo poznajemy. Szczególnie groźne może to być dla najmłodszych użytkowników internetu. Dlatego pieczę nad tym powinni trzymać rodzice. Minusem internetu jest też możliwość wpadnięcia w sidła oszusta (np. w sklepie internetowym) czy rozwój piractwa komputerowego.

Komputer podłączony do internetu jest chyba najpopularniejszym z multimedialnych urządzeń. Korzystajmy więc z niego, pamiętając jedynie o zachowaniu należytej ostrożności.